23.7.2008...The establishment of cattery Siberian Friend was approved (FIFe)

 

To our history :

Dlouhé roky s námi bydlelo malé modrobílé stvoření, domácí kočička jménem Čibuška. Neměla žádný rodokmen, zato však zlaté srdíčko. Když odešla do kočičího ráje, bylo u nás najednou prázdno. Naštěstí to netrvalo dlouho, díky šťastné náhodě jsme získali kontakt na Radku Havlenovou a chovatelskou stanici Siberian Spirit. Šestého února 2005 jsme si přivezli domů malé tříměsíční koťátko, sibiřskou kočičku Dejlinku. A tím to začalo. Papírová kočička vyžaduje odpovídající péči i znalosti chovatele. Seznamovali jsme se s tím, co patří k životu takové bytůstky a zjistili jsme i, že její příbuzenstvo se občas vyskytuje i na speciálních výstavách ušlechtilých koček. To už byl jen krůček, v dubnu 2005 jela Dejlinka jako koťátko na svou první výstavu. Za rok to potom dotáhla na grandinteršampióna (GIC)! To už nás plně chovatelství chytlo a stali jsme se součástí stanice Siberian Spirit. Začali jsme se ohlížet po vhodném ženichovi. S Otellem Onyx Gloria of Raszputyin přivedla Dejlinka na svět už osm nádherných koťátek. Jejich syn modrý kocourek Jenisej zůstává u nás doma už natrvalo. Mezitím jsme si také přivezli ze Švédska stříbrnobílou kočičku Moonbeam. A jedeme dál...

Chovatelství nás opravdu polapilo a tak to nakonec vedlo k založení vlastní chovatelské stanice. Stanici jsme pojmenovali Siberian Friend. Podtitul "from Austerlitz Battlefied" (ze Slavkovského bojiště) ukazuje na naše blízké okolí:

Začali jsme symbolicky - novým vrhem!

Protože jsme zároveň vyletěli z pod ochranných křídel mateřské stanice Siberian Spirit, chceme poděkovat oběma jejím protagonistkám - Radce Havlenové a Heleně Rückerové. Za ty dva roky jsme se toho díky jim naučili opravdu hodně. Věříme však, že naše spolupráce nekončí. Obě stanice vykročily novým směrem a popřejme si, ať se jejich "starým", ale i novým (Zarja, Taisiya, Moonbeam, Jenisej,...) svěřencům daří!

Za perfektní zdravotní a preventivní péči o naše kočičky děkujeme MVDr. Martinu Petrlíkovi.

Malý pohled na ubytování našich svěřenců - Jenýskova feliéra (vzadu je Jenýskův intériér):

yard yard yard

Skvělými přírodními odpočivadly ji vybavil pan Vítězslav Zavřel

Hana and Jaroslav Pinkava